( szdl | 2008. 06. 05., cs – 15:14 )

Ha már megint "offolunk", és megint előkerült az OS/2, meg kell jegyezni, hogy bizony előbb volt a kezelőfelülete "desktop"-os, folder-es, mint a windows. És következetesebb volt.
(És valóban az IBM tökölődése és profilváltása miatt nyuvadt ki anno, bár folytatása mai napig létezik eComStation néven a Serenity Systems nevű cég jóvoltából és némi supportjával. Én használom is, amint már máshol leírtam, de ma már csak a linux-ról portolt vagy más oss szoftverek tartják életben (pl. Mozilla család, OOo, néhány más vagy Qt-s, java-s cucc, vagy a win32 emuláció (a régi beépített win16 és DOS mellett).)
És a topikhoz annyit, hogy talán az egykori Lotus SmartSuite (WordPro, 123 stb.) használóknak (én is használtam OS/2-n) lehet jó, hogy ez az új "valami" megnyitja a régi formátumokat. Persze nincsenek illúzióim a konverzió minőségével kapcsolatban (karakterkódolás stb.). Ha már szóbakerült, ki is próbálom, van még az egyik gépemen Lotus WordPro OS/2-n..

És az őszintét megmondva, amit az IBM ma csinál (szoftver terén), az bizony sok esetben kőkemény szemfényvesztésnek tűnik számomra. Próbálja eljátszani (és persze kihasználni) az opensource viselkedést, ha már nem képes az innovációra, de nem az igazi. Egyedül a régi "nevéből" és presztízséből él szerintem.

Viszont ha jól csinálná/ja ezt, akkor az hasznos (lenne), mert egy nagynevű cég ereje segíti/segítheti a nyílt szabványok terjedését. Csak jól kéne csinálni. Viszont az IBM akkora dinoszaurusz, és annyira sokrétű a profilja (amit persze már kezd tisztítani), hogy soha nem jut szerintem elegendő energia pl. ilyen "irodai"/desktop szofver-megoldásra.
(Természetesen nincs rálátásom minden IBM szoftverre és szolgáltatásra (főleg a szem előtt nem lévő mainframe megoldásokra vagy a webes/java-s dolgaira), a fentiek szubjektív benyomások arról, amivel én találkoztam.
Tény, hogy ezek után a véleményeim után nem nagyon kapok állást az IBM-nél :-)).