Noh, akkor egy kis osszefoglalo a projektrol (ha valakit erdekel).
Alapvetoen 4 muanyagfajtaval megy a kiserletezes:
1. PLA
2. PCL (aka. CAPA)
2. ABS
3. HDPE
A legjobb eredmenyeket a PLA es ABS-sel ertek el. Az elso onreplikalo peldany 1 alkatresz hijan mar kesz van. Az osszes tobbi meg csak valamilyen cnc-szeru gep atalakitva, vagy igazi 3dnyomtaton lettek kinyomtatva (ami egyebkent horror aru).
A HDPE lenne a legjobb (legmagasabb olvadasi pont), a legolcsobb is, es ha a 3mm damil onteset is megoldanak, akkor akar domestos-os dobozbol is lehetne uj cuccot nyomtatni. De ugye mivel a szobahomersekleten akarnak nyomtatni, igy ezzel vannak a legnagyobb gondok (vetemedik, zsugorodik, a derekszog nem derekszog)
Az osszes anyagot 3mm atmeroju madzag formajaban kell etetni a geppel, azt felmelegitve rajzolja retegenkent a targyat.
Az elektronika mostmar arduino alapu, az elso verzio pic16f84-re epult, es ezek egymast kozt spi-n keresztul kommunikaltak. Erre a programok, mind a regi picre, mind az uj arduinora(ami atmega microprocessor) elerhetoek. Tehat 3d pozicionalo gepet barki epithet mar. Ha eleg stabil a szerkezetet epit, akkor cnc-re is hasznalhato.
A szamitogepes vezerloprogramja java alapu.
A jelenlegi terv (darwin), nem hasznalhato cnc-re mert nem eleg rideg, egy furot raakasztva az egesz beremegne.
Tehat osszefoglalva a projekt elektronikailag, es szoftveresen kesz. A muanyag olvasztasa, es ontese nehany muanyaggal akar mukodhet is.
Vannak kutatasok hogy milyen egyeb anyagokbol lehetne dolgozni.
Meg a lezer fele is kacsintgatnak. (tehat azzal olvasztanak meg a muanyagot, vagy pedig azzal inditanak meg a kemiai reakciot).
De ezek meg csak probalkozas szintjen vannak (magyaran egy figura kiserletezget rajta).
---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....