azt nem látod, hogy az 1-2 fős keménymagoddal nem tudsz kiszolgálni tucatnyi rendszer naprakészen tartását, frissítéseket, migrálásokat, hogy az integráció először működjön és utána a frissítések után is működjön.
Egyszerűen arról van szó, hogy nem láttál még nagyobb céget és azt hiszed pár főt kiszolgálni valami barkács rendszerrel, ami vagy megy vagy nem megy, az olyan mint százas vagy ezres nagyságrendben kiszolgálni felhaszálókat és tucatnyi rendszert üzemeltetni hozzá. Az nem üzemeltetés, hogy egyszer össze van kalapálva és 10 évig nem nyúl hozzá senki, mert jóvanazúgy. És az sem üzemeltetés, hogy valami fél lábon áll, amíg el nem fújja a szél.
Meg lehet csinálni linuxos és más alternatív alapon, csak éppen olcsó nem lesz és valsz fejlesztőket is be kell vonni, hogy kifejlesszék a hiányzó funkciókat. Persze van olyan nagy cég, akinek meg már jobban megéri saját 20-50 fős fejlesztő-üzemeltető csapatot tartani, de nem olcsó játék. Kb olyan, mint ahogy anno inkább a Sun megvette a StarOfficet és felnyitotta a forrását, mert az ő sokezres létszámával már megérte fejlesztőket tenni alá az ms licenszek fizetése helyett.
Ha meg kész megoldásokat használsz, azok is fizetősek lesznek, nem fognak mindent tudni, amire szükség lenne. Az nem opció, hogy szerinted nem kell csoportkezelés, ez irreális.