Nem pökhendien kérdezem, de egyébként hogy gondoltad ezt az egészet? Hogy valaki kirak egy tanulmányt és mindenki elhiszi egyből, ami benne van???
A tudománynak az a lényege, hogy van benne egy csomó ellenőrzési mechanizmus, ami csökkenti a tévedés esélyét. Ez sokszor hosszú folyamat de ez biztosítja a jó minőségű eredményt. Még így is tévednek, még így is hibáznak, de szerinted mi lenne, ha bemondásra egy publikáció alapján mindenféle ellenőrzés meg kontroll nélkül mennének a dolgok?
És ismétlem: nem kérdőre szeretnélek vonni, de ez a lényege az egésznek. Gondolj bele.... Csak, hogy egy másik példa legyen az opera-s neutrínós eseten kívül. Amikor Einstein 1915-ben publikálta az általános relativitás elméletet, akkor az még csak egy elmélet volt. A bizonyításhoz pl hozzátartozott az is, hogy 4 évvel később expedíciót szerveztek Brazíliába meg mittudoménhova, hogy ellenőrizni tudják az elmélet előrejelzéseit és azért ezekre a helyekre, mert onnan lehetett észlelni az épp aktuális napfogyazkozást. 4(!!!!) évvel később!!!! Addig az csak egy elmélet volt... Ha a kísérlet nem igazolja az elméletet, akkor megy a kukába (vagy a kísérlet, ha az volt a rossz...) Ok, most kicsit gyorsabban mennek néha a dolgok, de ezt a lépést nem lehet kihagyni, nem hihetünk el mindent bemondásra, azért mert épp valaki kitalál valami elméletet...