De igen, nagyon sok gond kompatíbilitási, erőforráspazarlási és más gondok akadtak belőle. Nem beszélve a gyenge titkosításról, ami hasonló kamubiztonságot ad, mint a frissítések telepítése. Ha azt hiszed, hogy ezek nem problémák, akkor álomvilágban élsz.
Én annyit állítok, hogy a nem bizalmas adatokat felesleges titkosítani. Nyilván onnantól szerintem is kell titkosítani, hogy a felhasználó bejelentkezett valahova, de az internetezésnek, mint tevékenységnek jócskán van olyan része, hogy semmi szükség titkosításra, hiszen bejelentkezés sincs.
Azt pl. elmondod nekem, hogy mi a faszért van szükség egy ISO letöltést titkosítani? Vagy akár egy Linux repót? Mikor az ISO-nak ott az SHA256-ja, amit úgyis ellenőrzöl, ha biztosra akarsz menni, a csomagkezelő meg úgyis verifikálja a csomagok aláírásait.
Továbbá, publikus információkat minek titkosítani? Például egy menetrendek.hu, amire nem is lehet bejelentkezni, a user preferences-t meg cookie-ban tárolja? Vagy egy olyan hírportál híreit, aminek nincs felhasználókezelése vagy az oldaltól teljesen külön fórumja van?
Az, hogy "még nem lett belőle gond", meg "inkább mindent, mint semmit" nem érv, csak egy "jóvanazúgy" típusú csőlátást feltételező közhely.