> Aki jót akar magának nem lenolajozik.
Az altalam ismert legjobb bolti festek konkretan lenolaj. 1 liter 50eFt. Meg olcsonak se mondanam.
https://shop.rubioshop.hu/spd/RINO2C0130R101/Oil-Plus-2C-Set-Pure-R101-…
> Márkában vékonylazúrból nekem a Supralux, vastaglazúrból pedig a Sadolin vált be, szigorúan oldószeresben.
Nekem ez a bajom a bolti festekekkel, hogy 5 ev mulva nem kapod meg ugyanazt. Regi parkettafesteket se kapsz mar mostanaban. Lassan a ketkomponensu parkettalakhoz igazolvany kell, hogy megvehesd.
En lefestettem a ragaljat Remmers olajjal. Gondoltam ugyanolyan festekkel festem le a kaput is. 6m2-t kellett festenem. 80m2-re elegendo festeket vettem (2.5l). 50eFt volt, de nem ugyanaz a sorozat, mostmar Remmers Gardenöl néven futott. Megnyugtattak a *teruleti kepsiveslok*, hogy ugyanaz (mar nem lehet direktben a Remmerstol vasarolni).
Hat 12 retegben kellett lefestenem, mert mintha vizzel kentem volna. Meg szivem szerint kentem volna. Ket kenes kozott 2 napot kellett varni (nyaron!), mert ragadt. Minden por beleragadt.
Tobb mint egy honapig kenegettem. Soha tobbet remmers. Semmilyet.
Amugy a lenolaje lesz a jovo. Egyszeruen nagyon nehez massal a 0% VOC-t hozni. Szerintem itthon 10 ev mire felismerik a vegyipari cegek, de valszeg csak bergyartjuk majd ezt is.
Megprobalok itthon kifejlesztetni egy ilyet (atpolimerizalt lenolaj), szerintem lenne biznisz benne. De ehhez kellene plusz egy elet vegigvinni.