Elméletben nagyon jó lenne ez a hőszivattyú, mert a mennyezeti hűtés-fűtés tényleg nagyon komfortos, sokkal jobb mint a radiátor meg a fali klíma, sokkal nagyobb a komfortérzet. Meg újépítésűeknél már be is van tiltva a gázkazán, tehát nem is nagyon van más megoldás. Ha megnézed az új építésű lakóparkokat, akkor mindegyik már hőszivattyús. A gázkazán amúgy is túl szennyező, a globális felmelegedés miatt ki kell vezetni a gázt minél előbb. Szóval ez a jövő csak a gyakorlatban kéne finomhangolni a dolgokat.
Alapító okirat: mindegy, hogy alapító okirat vagy közgyűlési döntés, az a lényeg, hogy a közgyűlés dönt a közös tulajdonról, tehát a közgyűlésen megjelentek többsége.
Fűtési üzemmódban a legkisebb beállítható hőmérséklet 17 fok, ennél hidegebbet nem enged a rendszer. Hűtés üzemmódban a legmagasabb pedig 28 fok, tehát ennél melegebbet nem enged a lakásban. Ez mondjuk olyan szempontól jó, hogy nem tud a szomszéd megszivatni, hogy teljesen kikapcsolja a fűtést magánál.
Nem tudom, hogy technikailag megoldható-e, de egy olyan rendszert kéne kitalálni, ahol nem központilag, hanem lakásonként lehet állítani a fűtés-hűtés üzemmódot, tehát akár az is lehetne, hogy a lakások egy része hűt, a másik része fűt. Biztos meg lehetne ezt oldani csak drágább lenne nyilván. De így akkor nem lenne konfliktus és tényleg mindenki olyan hőfokot tudna beállítani magának bármikor, amilyet akar (nyilván ésszerű keretek között).
És kellene valami törvény ami szabályozza a fűtési idényt,van most elvileg erről kormányrendelet, de azt hiszem mivel az csak kormányrendelet, ezért a közgyűlés felülírhatja.
Az üres lakásokra is kellene valami szabályozás (pl. extra ingatlanadó), mert a fentiek miatt sem jó a sok üres lakás, meg az ingatlanárakat is csak felhajtják. Érdekes hogy az Airbnb-t üldözik, de az üres lakásokról meg nincsen szó, pedig ha az Airbnb felviszi az ingatlanárakat, akkor az üres lakás is.