( dlaszlo | 2024. 08. 14., sze – 22:10 )

Amennyiben a PC, laptop, játékkonzol, stb. korlátlan internet hozzáféréssel rendelkezik, ugyanott vagyunk, ezek csak annyival különböznek, hogy azoknak a elérhetősége, képernyőideje korlátozottabb (hiszen nem tudja mindenhová magával vinni, illetve akárhol használni), a problémák, veszélyek ugyanúgy jelen vannak itt is. Sajnos ma már a szülők sem tudják a mértéket tartani, így nagyon kételkedek abban, hogy ebben (is) fel tudnák állítani a szükséges korlátokat.

Sajnos a mostani játékok meg úgy vannak kitalálva, hogy ne is tudjon felállni a gyerek. Egyenesen kötelességének érzi a gép előtt ülni, ugyanis hálózatban több gyerekkel együtt játszanak, és a következő szövegeket hallani: "körben vagyunk", "mások számítanak rám, tönkreteszem a játékukat", "megígértem XY-nak, hogy belépek", stb...

A gyereknek nem kell értenie, hogy miért káros. Meg lehet próbálni vele megértetni, de ha nem érti, az nem felmentés, a szülőnek akkor is kéne adjon a szavára, tekintélyére, hogy csak korlátokkal lehet, bizonyos mértékig használni, és ebben szót kell fogadni, mert a szülő jobban tudja, és a javát akarja. Ez még ezen a szinten inkább bizalmi kérdés.

"a szülőnek akkor is kéne adjon a szavára, tekintélyére": A kamaszok többet adnak a haverjaik, barátaik véleményére sajnos. Ez életkori sajátosság, nagyon számít nekik, hogy mit mondanak a többiek a korosztályukból. És azt is ismerjük, amikor kiderült jóval később, hogy pl "apámnak volt igaza". A gyereknevelés pont jó példa egyébként erre, amikor a saját gyerekeddel ugyanazokat a köröket futod, amit veled is futottak, csak szorozva minden kettővel-hárommal (több dolog van, ami félremehet).