( BehringerZoltan | 2024. 08. 04., v – 19:50 )

> A vadállatok összehasonlíthatatlanul többet mozognak (értsd: edzenek), mint egy ember.

Többszörös tévedés:1)  mozgás != edzés. Aki bringával jár melóba mondjuk legyen oda-vissza 2x1 óra realitve sokat mozog, de semmi edzésértéke nincs, mert a mozgás intenzitása nem elégséges ahhoz, h edzésnek lehessen nevezni. 2) a vadállatok változatosak. Mondjuk egy medve nem éppen a leggyengébb közölük, miközben az év felében mást sem csinál csak alszik. Ehhez képest az egy ember esetünkben egy élsportoló átalg heti 25-30 órát edz! És ezen túl a regeneráció is az edzés részének tekintendő - hisz akkor történik a szuperkompenzáció.  

Az állatok nem attól erősebbek, mert többet mozognak! Lehet h többet mozognak (ez lehet igaz, bár edzés intenzitáson egy sportolóval összevetve biztos h kevesebbet), csak nem az az oka h erősebbek, mint az emberek. Hanem a genetikájuk, teremtettségük okán azok. Pont ahogy a férfi erősebb a nőnél. 

> Azonos genetikával, vajon melyik lesz az erősebb, ügyesebb, mozgékonyabb?

Hát azonos genetikával, amelyik többet edz, és "fejben,pszichésen is jobban ott van", az! 

> Luca túl sokat Instagramozott ahhoz

Hát ebben lehet valami, de insta nélkül meg mondjuk más pszichés zavar támadt volna. Van abban egy ellentmondás, h úgy kell életed teljesítményét nyújtanod, h elöttw-alatta ki vagy szakítva a megszokott közegedből. És ezt valami képpen kompenzálni, pótolni próbálod. 23 éves emberről van szó, tapasztalatlan, éeltbölcsesség hiján - könnyű pszichésen megrogyasztani. Az ott lebzselő sportvezetők feladata lenne ilyesmire figyelni!