( Raynes | 2024. 06. 15., szo – 14:18 )

A felhasználás szemszögéből a random az random, teljesen mindegy, hogy mennyire ténylegesen random, vagy csak egy nagyon rossz implementáció (mint C64-en). A lényege, hogy a program futása ne legyen teljesen kiszámítható, legalábbis a felhasználó ne azt érezze, hogy minden futáskor azonos eredményt kap.

Egyébként van neked egy jobb programozási projektem. A Windows telemetriát kéne implementálnod multiplatformos alapon, hogy Linuxról, BSD-ken is lehessen a MS-ot bombázni kamu telemetriaadatokkal, azokat akár a kedvenc random algoritmusod alapján is generálhatod, tehát a kód-újrahasznosítás játszik. Persze elvárom, hogy agilisen írd, Rust-ban vagy JS-ben, és az AI-t is integráljad bele, mert anélkül már nem létezhet semmi.

Külön plusz pont, ha kamu SQLite adabázist is legyárt a Recall-hoz, benne kamu screenshotokkal, ami szintén mehet a MS-nak. Kicsit olyasmit képzelek el, mint a Seti/Folding projekt, tehát aki akarja, futtatja a háttérben, vagy a szerverén, hogy segíthessen.

A MS vezérnek kellenek a felhasználói adatok, segítsünk neki gyűjteni az információs szemetet. Ha azt eladja, abból kap egy új mackófelsőt, meg egy vastagabb keretes szemüveget, meg az AI-t is betaníthatja belőle. A jelenlegi évi 43 milcsi dollcsis fizetéséből még nem futja ilyen úri huncutságokra.

Szerk.: azért elvárnám, hogy ezt valami jobb randomságú algoritmussal vagy megoldással kódold le. Nem a szakmaiság miatt, hanem ha nem elég random az adat, amit gyárt, akkor a MS-nál tudják tömöríteni, itt meg az lenne a lényeg, hogy minél tömöríthetetlenebb, minél több információs szemét legyen. Bár ezt hash-eléssel is meg lehet oldani, rajtad áll, te döntesz a részletekben :D