( Hiena | 2024. 02. 17., szo – 20:29 )

Nem volt magasan az elvárásom. Az a bajom, hogy sikertanácsadó könyvnek rossz, pszichoanalízisnek még rosszabb. Ha csoportot szeretné vizsgálni, akkor semmi szükség nem lenne a történetekre, de nagyon is kellene a kontrollcsoport. Pl. összevethette volna milliomosok kosarát az átlag állampolgárokkal.  (Próbálkozik vele, de annyira a a milliomosokra fókuszál, hogy pl. nem képes meglátni a kudarc averziót, szegénységi felárat vagy a szegénységi pánikot.)
Hiányzik, az ok-okozati összefüggések vizsgálata. Vizsgálhatná, hogy a viselkedésminták ha szerzettek, akkor azok, honnan jönnek.
Nagy szerepet tulajdonít az intuíciónak, a lehetőség meglátásának, de elfelejtkezik arról, hogy ehhez kell még lehetőséggel való élésnek a lehetőségének is. Magyarán, láthatsz egy remek üzleti lehetőséget, ha nincs lehetőséged élni vele csak mert hiányzik a financiális, lokációs vagy épp a megfelelő szociális háttered hozzá.

Nyugodtan ajánlhatsz könyvet, mert ha eltérő dolgot olvas ki eltérő szociális hátterű ember ugyanabból a könyvből, akkor az nem a közönség hibája, hanem a könyvé. És rossz könyvből is lehet tanulni. Én is sokat tanultam a cégem főkönyveiből...