Kell is, meg nem is.
Nem az volt a kérdés, hogy kell-e verziókezelő, hanem, hogy kell-e szerver? A git teljesen faszán működik localban, bármikor pár perc munkával be lehet tenni egy "központi" helyre, ha többen lesztek. Nyilván, mentésnek nem rossz, ez pont az egyik use-case volt, amit gondoltam,de arra az is jó, ha mented a géped.
Ezt nem tudom értelmezni. Az Ubuntura rakott helyben kiadva a megfelelő parancsot tud repót létrehozni. Tud állományokat hozzáadni, commitolni, klónozni. Létező repóba tud távoli gépen levő repóból adatokat átvenni (git push parancs). Számomra ez szerver-szerű működés. Akkor miért nem tud új repót létrehozni?
Szerver szerűnek tűnhet, de valójában nem az. Az a két példány egyenrangú, mehetne adatáramlás mindkét irányba. És a git csak annyit tud, hogy repo példányok között elérhetővé tesz adatot. De a repó példányoknak valahogy létezniük kell, a git nem foglalkozik azzal, hogy mindenféle OSen hogy, meg hova kell könyvtárakat létrehozni. Azt köré kell pakolni, úgy, ahogy a transzfert is. Nincs benne se http se ssh szerver.