( ggallo | 2024. 01. 21., v – 11:58 )

Nem tudom hogyan jött ki anno a 15x-ös díj saját VPS-re, mert havi pár ezerért kapsz olyan VPS-t itthon is, ami hozza a shared webhosting teljesítményét lazán. A felhőbe költőzés lényege pont az, hogy nem az otthora vett űrhajót kell előállítani a felhőban, hanem csak annyi erőforrást kibérelni, ami pont elég a feladat végrehajtására (persze a szükséges tartalékkal együtt).

A proxy megoldást saját VPS esetén érdekes megfontolni, nem a shared webhosting-ba kell betenni elsősorban. Én úgy csinálnám, hogy két proxy-t csinálnék két IP-re, mindkettőt adná a a DNS az adott FQDN-re. A kliens mindkét címet eltenné, és azzal a proxy-val beszélne amelyiket eléri. A proxy-k egy vagy több kiszolgálóra továbbítanák a kéréseket. Így ha valamelyik proxy-t mozgatni kell, akkor a kliens a másikkal addig tud beszélni. Ha a tényleges szervert kell mozgatni, akkor meg csak proxy konfig kell, a DNS nem változik.

Persze a shared webhosting-ból költözés is megoldható ilyen elveken, hogy az új szerver felállítása után a shared hosting-ba egy proxy kódot tenni, ami átküldi az új szerverre a kéréseket. Aztán amikor a DNS változik, az új szerverre futnak be közvetlenül ugyan azok a kérések. Amikor már a proxy-n semmi nem fut át, le lehet kapcsolni, mert akkor minden ügyfélnél frissült a DNS.

Azt nem értem, hogyan működött az egész mindenki tudta nélkül hitelesítés nélkül. Ha én írok egy kliens oldalt hitelesítéssel, és a szerver nem kér hitelesítést, akkor minimum a hibanaplóban ez látszik (amit monitorozok, de legalább időnként ránézek), vagy egyenesen nem is működik a kliens, mert megtagadja az adatforgalmazást hitelesítés hiányában.

Ha nincs ideje vele foglalkozni, akkor keressen más hobbit. De ne csináljon pénzért senkinek semmi olyasmit, amire más az üzletét építi. Elképesztően felháborító magyarázat a szar munkara a "főállás és család mellett csak erre marad időm"...