Ez valsz nem segít, mert így is az igp hdmi képességét használja. A régebbi (talán 10th gen előtti) intel igp-k hdmi-n át nem tudtak hdmi2.0 -át avagy 4k 60Hz-et. Az újabb minipécék / laptopok közt is van, amikor a gyártó lebutítja hdmi 1.4-re a portot. Displayporton viszont kimegy simán 4k 60Hz.
Viszont lehet kapni olyan átalakítót / kábelt, amiben aktív átalakító chip van és átcsomagolja a displayport jelet hdmi 2.0-ára.
Annyi nehézség van csak, hogy nem szokták általában ráírni a káblere/átalakítóra, hogy valójában mi van benne. Sok csak passzív, jelszint illesztő chipes, ami igp-re támaszkodik hdmi jelben, de a boltosok sokszor ezeket is aktívnak hívják. Neked olyan kell, ami átcsomagolja.
Én ps176 chipseteseket használok. Hirtelen ezt dobta google, lehet találni olcsóbban is. Meg persze lehet másfajta chipsetes is.
"Lapkakészlet: Parade PS176 "
https://www.notebook.hu/delock-kabel-displayport-1-2-to-hdmi-4k-60hz-ak…
Állítólag ez is aktív, de nem találtam meg milyen chipsetes, szóval van benne lutri
https://www.pcx.hu/belkin-active-displayport-to-hdmi-adapter-4k-hdr-bla…
Egyébként a passzív átalakítóknál is vannak különbözők, a régi fajták nem tudják átvinni passzívan sem a sávszélességet, ami kell a 4k-hoz, van ami eleve csak kisebb felbontást riportál, van ami lehet behazudja és próbálja áttolni, csak sérülnek a bitek közben és azért torz a kép. Szóval lehet a kábeleid is vacakok (vagy a passzív átalakítód, ha mindet azzal használtad). De ha régebbi fajta a gép, akkor a 60Hz-hezet kell aktív átalakító chipes kábel/dongle, ahogy írtam.