( Raynes | 2023. 11. 16., cs – 05:08 )

Pedig ez így megy, ilyen technológiai váltásoknál és kivezetéseknél mindig is volt, van, lesz néhány ember, aki a végletekig le akart ragadni az adott technológiánál, és fáj nekik, hogy a régi megszűnik. Ez volt mindig is a világ rendje. Az analóg tévé lekapcsolásánál, a négy évnél idősebb személygépkocsik importkorlátozásánál, a kétüteműek kitiltásánál, stb..

A rádiót tekintve én vegyesnek mondanám a történteket. Annyiból kár, hogy a digitálisnak már itt van régóta az ideje, meg az analóg lekapcsolásnak, de annyiból meg pozitív, hogy a DAB+ egy nagy rakás fekália, főleg, ahogy használták, olyan alacsony bitrátán. Plusz a rádió kicsit haldoklik is szerintem, nem sokan hallgatják, néhány idős, meg ingázó, kamionsofőr, és kb. ennyi, illetve nekik meg már régóta ott vannak a netes online rádiók is, ha digitálisat akarnak, meg zenére egy csomó streamszolgáltatás és ingyenes megosztó (Soundcloud, YouTube és társai), meg a hazai rádióadók műsora is elég igénytelen, így nem csoda, hogy kb. senki földje maradt.

Nekem egyébként a Windows főverziók kivezetése sincs ellenemre, meg a hardverkövetelmények emelése, csak nem abban a formában, ahogy a MS csinálja. Mert jelenleg az újabb és újabb főverziók egyre szarabbak és használhatatlanabbak, egyre bloatabbak, a megemelt hardverkövetelmények csak mondva csinált, mesterséges elavultatás miatt van behozva, így gáz. Ha tényleg az lenne, hogy az új főverzió jobb, gyorsabb, modulárisabb, több architektúrát támogat, akkor azt mondanám, hogy oké, mert a fejlődést szolgálja.

Én a magam részéről mindig próbálok azért modernizálódni, új dolgokat és technológiát használni. Persze az észszerűség keretei között, ahol tényleg nyújt pluszt, és nem konzumidiotizmusból kell venni az újat, meg ha megfizethetően elérhető. Hardverben, OS-ben, programverzióknál, formátumokban, médiakódekeknél, telóban, stb., ha épp újat kell venni, azért törekedni szoktam rá, hogy olyat vegyek, amiben van jövőtállóság, támogatja az aktuális és jövőbeli dolgokat, szoftvernél meg használt technológiáknál meg hogy lehetőleg FOSS legyen. A régi technológiát, verziókat meg igyekszek leváltani, általában idő előtt, és nem várom ki a támogatás végét, meg mikor már lekapcsolják. Épp ezért volt, hogy nekem nem fájt az XP kivezetése sem, pedig régi, ergya gépem volt akkoriban, mert szépen az évek alatt fokozatosan előkészítettem a Linuxra váltást, és mikor 2014-ben váltani kellett, meg elengedni a 32 bitet, akkor simán váltottam, különösebb fájdalom nélkül. Mostanában meg pár éve már a FreeBSD-re átállás megy, szép lassan, apró léptékkel, próbálok olyan programokat használni, amelyek nem csak Linux only elérhetőségűek, meg szkripteknél, mindennél figyelni, hogy szigorúbban POSIX szabványos legyen, ne használjon GNU meg egyéb extra kiterjesztéseket, ha nem muszáj, hardvernél próbálok olyat venni, aminek lehetőleg van BSD-s támogatása is, stb., így már előre egyengetem szép lassan a váltáshoz vezető utat, arra az esetre, ha a Linuxszal történne valami, beleállna a földbe, stb.. Nem vagyok még kész vele, de haladok, ráér még, van időm.