( uzsolt | 2023. 10. 22., v – 19:44 )

Uh, igen hosszú és igen szájbarágós leírás, köszönöm! Igyekszem megérteni a dolgokat legalább olyan szinten, ami ennek a beállításához szükséges, és lehet, hogy néha úgy tűnik, mintha a saját fejem után mennék.

Ennyi plusz eszköz: a ház miatt úgy gondolom, nincs más, kevés fúrás-faragással járó megoldás.
"Történelmi" okokból az egyik szélén jön be a külvilágból a net és ebben a szobában van minden. A szomszédos szobában eddig volt wifi jel, gyengén, de volt (nem volt igény oda). Viszont a mögötte levő helyiségben már nem, és most már ott is kellene a napelem invertere miatt (vastag vályogfalak, kb. 15 méter hosszú a ház, a routert tartalmazó szoba az inverteres helyiség között négy fal van). A megfelelő kábelezéshez se időm, se kedvem és ami a legfontosabb, a tudásom sincs meg (netről meg nem szeretném youtube-videók alapján megcsinálni), ezért gondoltam azt, hogy a meglevőből kellene dolgozni, és azt gondoltam, egy ilyen jelismétlő viszonylag egyszerűen beállítható (egy viszonylag laikus számára is). Egy sajnos nem elég, ahogy tapasztaltam, ezért lenne kettő jelismétlő.

Észrevételeim, kérdéseim (még nem csináltam semmit):

  1. Ha jól látom, a TP-Link TL-WA850RE eszközben nincs bridge mód.
  2. A jelismétlő IP-címet úgy fog kapni, ha jól értem, hogy a jelismétlőben én állítom be kézzel az IP címet, alhálózati maszkot, átjárót és a DNS-t is. Az IP-cím a router DHCP-tartományán kívül kell, hogy legyen, ezért állítjuk be .16-tól, hogy az elején legyen szabad cím.
  3. Bridge mód hiánya esetén ha jól gondolom, a "range extender" mód kell (AP mód van, de erre azt írja, hogy vezetékes hálózatból csinál vezeték nélküli hálózatot). Ekkor a kiterjesztett hálózat SSID-je a routerétől különbözzön vagy sem? Hogyan érdemes?

Hirtelen ennyi, most elkezdem, aztán remélem, a nulláról indulva menni fog. Még egyszer köszönöm!