( locsemege | 2023. 09. 13., sze – 21:32 )

Amikor el vannak zárva a csapok, áll a víz, akkor a hálózati nyomás van rajta. Viszont, amikor megnyitod a vizet, lesz egy kis nyomáskülönbség a bemenete és kimenete között, ettől indul meg a víz. A gond azzal van, hogy minimális különbségek esetén nagyon nagy áramlási különbségek lesznek. Minden kanyarnak a csőben azonosnak kell lennie, a bojler belsejében a vízkőnek pontosan egyformán és ugyanannyinak kell lerakódva lennie, de ez gyakorlatilag lehetetlen.

Villamos példával párhuzamosan kötött árammérők esete. Az áram a két műszer által mutatott összeg lesz, ez igaz, de csak teljesen egyforma műszerek, azonos méréshatárban, ugyanolyan hosszú és keresztmetszetű vezetékkel fogják többé kevésbé ugyanazt az értéket, egyenként a teljes áram felét mutatni. Ha az egyik műszert hosszabb vezetékkel kötöd be, akkor az sokkal kisebb áramot mér majd.

Ideális esetben, nulla belső ellenállásnál pedig ez egy kapacitív hurok, Kirchhoff II. törvénye, a huroktörvény túlhatározottá válik. Nulla ellenállásnál hogyan oszlanak meg az áramok?

Szóval ez is ilyen.