Működik, viszont papírforma szerint a minimum AC 100V.
Gondolom, a saját működéséhez kell villany. Valahogy be kell gyújtani a triac-ot, és nem gyufával. ;)
Arról nem írtál, hogy a szelepnek mik a paraméterei. 230 VAC? Vagy valami kisebb feszültség? Itt 300 mA, kivéve, amikor meghúz, mert akkor több?
Végül is a triac-nak sokkal fontosabb hogy legyen nulla közeli feszültség ahhoz hogy kikapcsoljon, viszont ez lehet akár 20-30v is.
Ezt a mondatodat sokszor elolvastam, de nem értem. A triac-on nulla áramot kell folyatni, hogy kikapcsoljon. Helyesebben szólva tartóáram alá kell menni. Mi lehet 20-30 V? Azért a váltakozófeszültség olyan, hogy 50 Hz esetén másodpercenként százszor van ott 0 V. De mondom, nem feszültség, hanem áram.
amit eddig találtam dokumentumok nem javasolják a "null átmeneti" kapcsolást
Persze, mert induktív, s éppen a nullátmenet környéki bekapcsoláskor alakul ki a legnagyobb, exponenciálisan lecsengő DC áram komponens, amelyre szuperponálódik az AC áram. Ideális induktivitás esetén kétszeres csúcsáram, a gyakorlatban úgy 1.8-szoros. Persze ebben is van egy csavar. Ha emiatt betelít a vasmag, akkor viszont az induktivitás nagyon lecsökken, az áramot csak a drót ellenállása korlátozza, szóval marha nagy tranziens áramod is lehet.
Másfelől viszont ezzel nem foglalkoznék. Ha aszinkron módon, pl. relével kapcsolsz, akkor is lehet, hogy nullátmenetnél kapcsolod be, csak kisebb valószínűséggel.
Ha nem szilárdtest relét vennél, hanem triac-ot, akkor kapcsolhatsz feszültség csúcs közelében is, úgy kicsi lesz a tranziens áramod.
(Fontos: kapacitív terhelésnél egészen másképp alakulnak ezek a dolgok, tehát amit írtam, senki se terjessze ki általános érvényű igazságnak.)