Ezek mind fűtőbetéttel tudják ezeket a teljesítményeket. és a 60 fokos víz kb. a legideálisabb helyzetben jön össze.
Szerintem túl sok bullshit jött ki abból az emberből, mert sok ilyen van a piacon. Nekem olyan hőszivattyúm van, ami 55 fokos vizet tud, fűtőbetét nem kell hozzá hidegben sem. Panasonic. Mit csináltam rosszul? Ja, a T-Cap sorozatuk tudna 60 °C vizet is, -28 °C külső hőmérsékletig, -15 °C a bivalenst pont, de nem akartam rá költeni, mert nem igazán fordul elő errefelé ilyen hideg (már) és ilyen forró víz se kell.
Az épületgépészeti boltban hülyének néztek, mikor vettem a szerelvényeket meg cuccokat és mondtam, hogy 500L-es puffertartály kell... Meg hogy lesz radiátor is. Kérdezték, hogy mi lesz a hőszivattyú mellett? Mondom semmi. Hát én hülye vagyok, nem lesz jó, nem fogja tudni felfűteni az 500L-t, meg a 35-40 fokos vízzel a radiátorban nem megyek sokra.
Az épületgépészeti boltban nem épületgépészek dolgoznak, hanem eladók, akikre vagy ragad valami, vagy nem, de minden hülyeséget meg tudnak szakérteni, komplex dolgokban nem érdemes hallgatni rájuk.
Nálam például radiátorok vannak hőszivattyúval, 2x1000 literes pufferrel, a Panasonic doksiban is vannak amúgy pufferes és radiátoros use-case leírások, szóval továbbra is furcsa, hogy egyedi dolog lenne
Alapvetően nincs nagy varázslat a hőszivattyúkban, több mint 100 éves technológia, csodák nincsenek, ki kell számolni, hogy mire akarsz optimalizálni és arra jó lesz. Univerzális hőszivattyú nincs, választék viszont van. Attól azonban a falnak tudok menni, amikor valami csodamagyar találmányról jön a végtelen bullshit, hogy miért jobb, mint bármi más, viszont a termék egy címkézett kínai cucc. De persze mindenki azt vesz, amit akar.