( _Franko_ | 2023. 03. 02., cs – 10:45 )

Hülye offtopik kérdés, de talán illik ide valamennyire: a konzumer klímába hol/mikor/hogyan kerül az Rxx hűtőközeg? Mikor szerelik fel, csak a vákumszivattyút láttam üzemelni vagy fél órán keresztül. De speciális "gázpalackot" nem láttam a művelet során. Magában a beltériben/kültériben van már gyárilag beletöltve?

A kültériben szokott lenni gyárilag a gáztöltet. De minden klímásnál van típushoz szükséges gázpalack, ha utána kellene tölteni.

Aztán amikor a 2-t összekötik a kivákumozott csővel, akkor vágnak át vmi lezárót a csőben, és így szabadul ki a hűtőkörbe?

A kültérin van két szelep, amivel nyitni-zárni lehet a csöveket és itt van a vákuum csatlakozó is általában. Már összeszerelt állapotban hoznak létre vákuumot a rendszerben, azért fél óra, mert így lehet ellenőrizni, hogy ereszt-e valahol (akkor ugye növekszik a nyomás).