( Raynes | 2021. 11. 28., v – 19:09 )

Kösz a linket, elolvastam, meg ugyanennek a görög fejlesztőnek a videóját is néztem, ahol egy órát magokott róla, de mivel 15 perc után sem tudott a lényegre térni, így ráuntam, kinyomtam.

Mindegy, felteszem a wireplumbert, ha ennyien ajánljátok, mert nem zárkózok el új dolgok kipróbálásától, de továbbra se értem, hogy miért kéne ez nekem. Már azt se értem, hogy a pipewire-session-manager minek kell (fent van, fut, függőségként kúszott fel) személy szerint nekem. Mert nem használok több audio eszközt, több streamet egymás mellett, nem használok JACK-et, DAW szoftvereket, OBS-t, stb.. Nekem ez így távolról kicsit olyasminek tűnik, mint mikor minden disztró GRUB-bal jön, mert az kell. Nem, nem kell, simán bootolok akármikor systemd UEFI boottal vagy EFI stub boottal önmagában. Pont ez a lényege az egész Linuxnak, hogy jól skálázódik mindenféle méretű eszközre, mindenféle felhasználási típusra, erősen moduláris, mindenki olyan rendszert legóz össze magának belőle, amilyet akar. Ez nem Windows, meg Mac, hogy bele van drótozva egy csomó komponens, ha kell, ha nem, azt kell szeretni, lenyelni.

Szerk.: már fent is van pár perce. Simán pacman -S wireplumber kiadásával települt, lecserélte a pipewire-session-manager csomagot. Újraindítottam a rendszert, működik, semmilyen apt-os és systemctl-es varázslás nem kellett hozzá. Se mem, se CPU fogyasztás terén különbséget nem látok, bugba se futottam eddig bele, igaz nem is tudtam még alaposan tesztelni, csak pár alkalmazást pödörtem végig, ami problémás lehet, böngésző, videóstream, mpv-vel helyi fájlok lejátszása, ezekbe beletekerés, natív linuxos játék, wine-os és protononos játék. Hang egyikben sem pattog, nem akad, nem lagzik, nem duplázódik, nem torzul. Eddig.