( Szenti | 2021. 08. 14., szo – 18:16 )

A B2 kifejezetten olcsó szolgáltató, otthoni felhasználásra 6$/hó áron korlátlan(!) tárhelyet ad, ide mentesz mondjuk egy restic-el.

Nekem úgy tűnik, hogy kevered a B2 Online Backupot a B2 Cloud Storage-et. Az Online Backup valóban 6 USD/hó, elvileg korlátlanul, gyakorlatilag azonban ez egy sync megoldás, ami nem archiválásra való szerintük sem:

Backblaze Online Backup is not designed to be used as offsite data archival or offsite storage for data that will not be retained on the licensed computer. 

Az Online Backup csak a saját kliensével (Mac, Win) használható, ide restic-kel közvetlenül nem tudsz menteni. Közvetve igen, ha a saját klienset futtató PC-re rámásolod a restic backupjait, de ez ugye megint egy újabb hibalehetőség, amit kihagynék a képből. 

A B2 Cloud Storage pedig generikus cloud storage, ami nem 6 USD/hó, és nem korlátlan (0.005 USD/GB/hó a tárolási díj), ellenben használható archiválásra is.