( Summer6529 | 2021. 04. 08., cs – 15:14 )

ti ezeket komolyan írjátok?????

"A fentiekből is látszik, hogy a devizaárfolyamon elkönyvelt nyereség okozta a kiugró profitot az MNB-nél: az egy évvel korábbi 38,8 milliárd forintról 206,6 milliárdra ugrott meg ez a tétel."

[...]

Korábban többször foglalkoztunk az MNB árfolyameredményével, de érdemes most is röviden összefoglalni, honnan származik ez a tétel. A jegybank akkor realizál árfolyamnyereséget, amikor a devizatartalékból eurót ad el. Annak bekerülési költsége ugyanis általában alacsonyabb, mint az aktuális piaci árfolyam, a kettő közti különbözet pedig profitként az eredményben jelenik meg. Az euróeladás leggyakoribb módja az, ha az MNB biztosítja az állam devizaigényét, vagyis a lejáró devizakötvényeket és a kamatot úgy fizeti vissza az ÁKK, hogy ahhoz eurót vált a jegybanknál.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201006/kiderult-ki-a-rekordgyenge-f…

 

 

mi az isten csapásától mástól lenne egy jegybank ennyire nyereséges????? VAZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ha nem értetek hozzá, legalább nézzetek már utána kicsit, hogy mi az hogy jegybank, mi a szerepe, meg mi az a tartalék meg milyen implikáció vannak, ha az más pénzben van, mint a mienk...

 

 

Ez meg itt konkrétan a lopás rész:

A cikk elején említettük már, hogy nem rendkívüli a mostani rekord árfolyameredmény az MNB történetében, 2014-ben mindkét félévben magasabb volt ennél. Akkor azonban ez nem jelent meg a jegybanki profitban, mivel egyéb kiadásként feltőkésítették az akkoriban alapított Pallas Athéné-alapítványokat.

Ráadásul 2013-15 között annyira feltűnő volt a devizaárfolyamon realizált nyereség megugrása, hogy gyanússá vált. A legkézenfekvőbb magyarázat akkor az lehetett, hogy a jegybank szándékosan több devizát váltott forintra, mint amennyire valóban szüksége volt. A devizaszükséglet kiegyenlítése után pedig a fennmaradó részt aktuális árfolyamon vissza is váltották euróra. Vagyis csak azért, hogy extra nyereségre tegyenek szert, a tranzakciókkal az árfolyamnyereség jelentős részét realizálták. Ebből az extra nyereségből pedig juthatott később az alapítványoknak tőkejuttatásra. Később a jegybank sem cáfolta, hogy különbség lenne a devizaszükséglet és az átváltott tartalék között, legfeljebb a különbség pontos összegét vitatták.

ez volt az, amikor kivették a pénzt, amikor a jegybank a magyar emberek kárán nyerészkedett. Ez olyan, amikor ezt nem költségvetésbe fizetik be, hanem elveszti közpénz jellegét.