( DirtY_iCE | 2021. 03. 12., p – 00:20 )

előbb-vagy-utóbb végponthoz kell, hogy érkezz

Igen, ez igy van, egy adott lekeres elobb-utobb vegponthoz fog erni. De ettol fuggoen, a szoftver egeszebe meg lehet korkoros fuggoseg. A rekurziv fuggveny is egyfajta korkoros fugges, megis megall egy ido utan es mukodik.

mert van olyan szoftver, aminél egyszerűen lehetetlen kliens-szerver módon megoldani.

Tovabbra is varok peldat valami nem trivialis szoftverre amit nem lehet megoldani kliens-szerver alapon ha nagyon akarod.

A browsert is bele lehet rakni egy browserbe? Meg a webszervert is?

Az OS-t bele lehet rakni egy OS-be? Futtathatok egy virtualis gepben egy OS-t? Es azon belul egy dockert amiben fut egy qemu amiben fut egy windows? Igen, lehet. Browserrel miert ne lehetne ugyan ezt eljatszani? Elvileg az is turing teljes...

hogy egy rendszerben az adatfüggésnek valahol ne legyen végpontja. Komolyan nem érted?

Attol mert egy, adott adatfuggesnek valahol van egy vegpontja, nem jelenti azt hogy egy masiknak is pont ott kell lennie. Lehet hogy ha ossze akarsz adni ket szamot, akkor A szerverhez megy, ha meg kivonni akkor B-hez, ami igazabol csak kiszamolja a masodik szam -1x-et es azzal elmegy az A-hoz. Ha meg mondjuk szorozni akarsz, meghivod A-t, ami meg vissza fog teged hivni ker szam kizaro vagyanak kiszamitasahoz. Innentol kezdve te nem tudsz osszeadni A nelkul, A meg nem tud szorozni nelkuled.

ettől lerohad az egész világ? Nem, nem rohad le.

Nem az egesz vilag, csak ami fugg kozvetlenul vagy kozvetetten a twittertol. Mondjuk ez a kozvetetten resz ez valoszinuleg joval nagyobb mint gondolna az ember.