Ezt hívják összefoglaló néven epidemiológiának és józan észnek.
Értem, középkorban még OK, mert akkor a lovasszekéren két hét volt egy út a fővárosba, de manapság körbejárod az országot egy nap alatt, közben viszed és hozod magaddal a kórt. Egy ember annyi találkozást tud csinálni 1-2 nap alatt, hogy azt mind lenyomozni, hát...Egyébként egyéni felelősség is lehetne, pl. aki veszélyeztetett, az magától is maradhatna a seggén, nem kéne, hogy az állam órarendet tegyen elé, hogy mikor hova mehet.
Hát, odakinn az utcán, a parkokban vagy a természetben pont nem lenne akkora kockázat. Plázák, boltok, iskolák, tömegközlekedés, egyebek a gócpontok, ahol sok ember kis helyen találkozik. Éttermekben dél körül tömött sorok vártak elviteles kajára...
Na pont ez az, ha nem zárod a kulcsot otthon az emberekre, akkor úgyis lesz találkozás és gócpont. Mindenkit meg nem lehet bezárni, kajálni kell, közüzemi szolgáltatásokat el kell látni, stb. Erre a minden bolt bezárására is kíváncsi vagyok, pl. elromlik otthon a kazánban valami, vagy csőtörés van, akkor 2 hétig nem fűtök, nem lesz melegvíz, elázik a lakás, mert nincs nyitva szerelvénybolt?