( _Franko_ | 2021. 01. 27., sze – 17:34 )

Különválasztani a WC kimenetét egy külön csatornában a többi víztől. Ez is sokat jelentene már. Sokkal jobban kezelhetővé vállna.

Ennek csak akkor van értelme, ha magad fel tudod használni az előálló komposztot. Ha nem, akkor el kell onnan szállítani. Ha el kell szállítani, akkor egyszerűbb csövön, ahol viszont hasznosabb, hogy össze van keverve a fekete- és a szürkevíz.

Komposztálás direktben alomszékkel.

Ez meg nem Országh találmánya.

Itt az 1.es pontot hiányolom, amit fentebb említettem, de valahogy nem ment át Hozzád.

Maximum nem érted (még), hogy több pazarlással járna az, hogy mindenki maga kezelgeti a komposztját. Annak jó, akinek van saját földje a háza körül és növényeket termeszt rajta. Mindenki ezt nem tudja megtenni, az is egy romantikus álom, hogy majd mindenki maga termeszti a növényeit és tenyészti az állatait. Sokkal egyszerűbb elvinni a biológiai hulladékot és egyben kezelve komposztálni, mert ezerféle állapotban lévő komposztot vizsgálgatni, keverni és érlelgetni.

Én is hasonló elvekből nem készítettem szürkevíz hasznosítást. Van a családi kassza, a ráfordítot idő stb. és vannak a környezetvédelmi elvek. A kettő sokszor nem hozható szinkronba. A szürkevizet már nem éreztem akkora gondnak környezetvédelmileg sem, hogy bajlódjak vele.

Hát pedig ez lenne az egész vízkezelésnek a lényege, pont azt nem csinálod, ami a lényege lenne. És pont ez a része nem működik az Országh féle rendszernek.

Nem is kerül vissza az a víz már a mi vízgyűjtőn területünkre, az övékbe van kiengedve.

Alapvetően kurvára mindegy, a lakossági vízfogyasztás ~400 millió köbméter évente, az ország területére pedig ~60.000 millió köbméter csapadék esett tavaly. Kerekítési hiba a vízfogyasztás és a tisztított szennyvíz környezetbe való visszaengedése.