Nekem nincs, de kíváncsi lennék, hogy ilyen P2 rendszeren hogy fut egy modern Linux, értem ezalatt, hogy nem 2.6-os kernellel, hanem valami modernebb, 5.8-as körüli, nem feltétlen systemd-s vagy attól nem feltétlen mentes, de minimalistább disztrón (Arch32, Void, MX Linux, Gentoo), ilyen IceWM, Openbox vagy hasonló felülettel. Kíváncsi lennék, hogy mennyire használható a sebessége ilyen általánosabb feladatokra, pl. szövegszerkesztés (plain text vagy valami egyszerűbb rtf WYSWYG formátumban), zenehallgatás (mp3, aac, ogg, opus), egy kis MPEG2-es vagy DivX-es videónézés, apróbb kártyajáték, ilyesmik. Nyilván a mai netre, mai böngészőkhöz, meg x264-hez és LibreOffice-hoz kevés lesz, az teljesen tiszta sor.
Azért kérdezem, mert egy másik fórumon azon vitatkoztunk nem is olyan régen, hogy modern disztróknál meddig lehet visszamenni a retró szintben, amíg még használhatóan futtatnak modern Linuxot. És itt modern alatt nem feltétlen Snapuntu Gnome Bloat Editiont értek, de valami korszerűbb, de használható, i686 képes rendszert. Mert elméletem szerint a Pentium Pro-ig, ha kellő RAM-mal megtámogatjuk, azaz min. 256 megával. Mert 800-1400 MHz-es P3-ig biztosan vissza lehet, de hogy pl. egy ilyen 400 MHz-es P2 mit tud még kinyomorgatni magából vagy egy 150-200 MHz-es Pentium Pro.
Mert az is biztos, hogy 486-osig nem lehet, mert bár NetBSD, meg a Linux kernel fut azon is, de annak a platformnak sem elég memóriatámogatása nincs hozzá, meg a sebessége is olyan gyatra, hogy percekig bootol, meg lefőz valaki egy kávét, mire bármi is elindul rajta, akár csak text konzolon nézve is, grafikus felület nélkül.