>Te is es en is irtam, hogy semmi olyat nem csinalt ami eddig ne lett volna, csak egyszeruen begyurt mindent maga ala.
Ennyi erőből bármit meg lehetett csinálni akár a sysvinit előtt is, mivel már léteztek turing-teljes gépek.
Biztosan bele lehet kötni a systemddel kapcsolatban sok mindenbe, de azért az legyen már VALÓS előny, hogy jóval használhatóbb, kényelmesebb, kevesebb fingreszelést igényel mind user, mind disztró maintainer szempontból, mint az elődjei.
Ha az ember gyűlöli pötyöringet, meg a systemd-t akkor persze nyilván ördögtől való az egész, de ha nem, akkor azért annak is vannak előnyei, hogy terjed és egyfajta init "szabvánnyá" válik a Linuxos világban, kevésbé ronccsá töredezett a platform legalább az alap építőköveit tekintve.
Én végfelhasználóként azt látom, hogy ha 10 éve hajítottam fel egy ubuntut gnómmal, akkor az alap működésen felül nagyon sűrűn szüttyögni kellett, most meg még archon is megy minden alap installnál, mint az ágybaszarás. BT audió, wifi, billzet világítás, fényerő, power management, touchpad, stb. Boot megvan másodpercek alatt.
Konkrétan már flottabbul működik a laposomon a rendszer, mint a Win, lassan minden szempontból. Ebben szvsz azért vastagon benne van a pulseaudio, a dbus vagy a systemd is. Ezek a dolgok miatt valahogy nem tudok haragudni a fejlesztőikre, hiába nézem néha értetlenül én is a systemd-be csomagolt funkciókat, vagy éppen a kommunikációjukat.