( vilmos.nagy | 2019. 10. 03., cs – 16:58 )

> Hol parkolj kedvezményesen, ha nem ott, ahol laksz?
Parkolóházban?

Ezen az alapon én vehetek medencét, meg kerti-grillt az utcára, mert hol tároljam a vízzel feltöltött medencémet, és hol kerti partizzak, ha nem ott, ahol lakom?

> Ráadásul mit nyersz vele?
Helyet biciklisávnak, buszsávnak, szélesebb járdát, zebrát, kiülős teraszokat, stb.
Nézz bele a fenti előadásba, vannak nagyon jó összehasonlító képek, hogy néztek ki egyes utáck 2006-ban, meg 2014-ben (parkolás felszámolása előtt, után).

> A belváros parkolói nem azért állnak rogyásig tele, mert az ott lakók leparkolnak, hanem mert a közeli színházak, szórakozóhelyek vendégei a környéken parkolnak este és hétvégén ingyen.

Doubt.
A színházba járó közönségnek van 3 sarokra parkolóház, most is csak ott fér el.

Cserébe a Király utca sétálóutca részén a mai napig vannak 2-3 egyke parkolóhelyek, mert az ott lakóknak kell.
(Oda tipik alkohollal szórakozni mész, nem autóval)

De nézd meg a politikai kampányokat:
- 20 perc ingyen parkolást annak, aki a kerületben lakik, Tarlós
- a parkolóhelyek harmadát lefoglaljuk a helyieknek este hat utánra, Soproni Tamás
- stbstbstb, ha eleget túrsz, valszeg minden kerületvezető-aspiránstól találsz hasonló ígéretet, hogy még több parkolást a helyieknek, nehogy sétálni/fizetni kelljen érte.