" A végső PI-ken lesz az I2C-RJ45 átalakító, azok így találkoznak a szenzorokkal."
Igazából 2 I2C-RJ45 átalakító lesz:
RPI - (kábel az RPI I2C busz és az adapter I2C csatlakozója közé)- I2C-RJ45 - (UTP kábel RJ45 csatlakozással mindkét végén) - RJ45-I2C (ugyanaz, mint a másik, csak így szimbolikusan csatlakozik az RJ45-re) - (kábel az adapter I2C csatlakozója és a szenzor közé) - I2C-t támogató szenzor, például BME680
Ezt fogom nézni, hogy hány méteresek kábellel tudom lekérdezni, hogy még vannak más szenzorok is az azonos I2C adatbuszon.
"Tehát a központi PI már egy (négy) megcsócsált, előfeldolgozott adatot kap etherneten, valami saját protokollal."
Hát, lehet csalódás lesz, de nem lesz még saját protokoll sem. Etherneten a 2 RPI között TCP/IP-n, IPV4 + TCP-n lesz a kommunikáció, lehet fájlokat küldök és feldolgozom, vagy MQTT vagy egyéb módon küldöm az adatokat, ami készen van.
RPI-nél meg I2C és SPI lesz a szenzorokhoz, mert annak van meg a támogatása készen.
"Lássuk el munkával a PI-gyártókat."
Hidd el, ha választhatok, hogy a PI gyártókat látom el munkával (és azzal oldom meg, amikor lehetne célhardverrel is), vagy téged kérdezgetlek még ezerszer, mikor hardvert próbálok gyártani (és mindig egy triviális lépésnél akadok meg, amit ha értenék igazán hozzá, tudnék), hogy a PI gyártókat kíméljem, akkor egy idő után te javasolnád, hogy jó lesz nekem az a PI! :-)
Sakk-matt,
KaTT :)