Szia, köszönöm az infókat.
Szerinted milyen hátránya lenne, ha mégis POE lenne, például ilyen TL-SG1005P POE switch használattal, ami elvileg 48 voltot tud?
Tehát veszek egy Geekcreit® Arduino Compatible UNO R3-at, hozzá:
Ethernet Shield W5100 R3 Support PoE For Arduino UNO Mega 2560 Nano
Ez menne 48V esetén is, amit POE-n kapna: "Input voltage range 36V to 57V"
Érdekes, hogy most sehol nem találtam az Ethernet shield-hez POE module-t. Ahol volt, ott már nem gyártják, és már nincs.
Mi lehet az oka ennek?
Az hogy lehet, hogy nem gyártanak ilyen Arduino Mega / Uno jellegű hardvert alapból Ethernet + POE-vel? Mi az oka?
Azért tetszene jobban, ha 48V + POE lenne, vagy legalább 24V, hogy kevesebb áram veszne el az alacsonyabb V miatt, tehát ha csak 12V vagy 5V-ot vinnék a kábelen, előnyösebb 24V vagy 48V-ot vinni, az más, hogy mivel tudom átalakítani a megfelelő voltra.
Arduino alapon ezt hogy szokták megoldani? A linkelt CCTV POE injektor maximum 12V-on működik.
Mert TP-LINK eszközökkel például meg lehetne oldani, 48V-os POE injektor:
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/accessory/tl-poe150s/#sp…
POE splitter / elosztó:
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/accessory/tl-poe10r/#spe…
"én inkább elszórnék pár arduinót a házban és csak ethernet kábelem lenne, ami a kommunikációt és a tápot is megoldja. a rengeteg kábel is pénzbe meg energiába kerül."
A rengeteg kábel már adott, csillagpontosan.
Helyiségenként vagy 1-2-3 helyiségenként lenne 1 arduino, és ha a fenti splitter + inkektorral vinném oda a 48V-ot, majd 5V-ot adnék a splitterből az Arduinónak az úgy jó? A POE nélküli Ethernet meg menne az Ethernet shield-be.
Árban már ott van ez az Arduino + Ethernet shield, mint egy Orange Pi Zero jellegű gép, azonban az elméletben a szimpatikusabb az Arduino irányban, hogy ha csak 1 percenként kérdezném le a szenzorokat, akkor jóval kisebb fogyasztása lenne, mint az RPI-nek, ami folyamatosan menne.
Ezen felül jóval több idő lesz beállítani az Arduino-t a szenzorokkal, mert még nem csináltam ilyet, mint RPI-n beállítani, azt már értem és csináltam.
Szóval ez a 2 irány az, amin gondolkozom, a nyitva hagyott akár KNX jellegű, kész eszközökből való kiépítésen át, a még nem ismert utat sem kizárva... :-)
Sakk-matt,
KaTT :)