( KaTT | 2019. 07. 11., cs – 22:39 )

"Azért ezt javasolnám neked mert valószínűleg az ESP32-n vagy arduino-n elvéreznél a sw részénél."

Én úgy mondtam volna ezt, hogy biztosan meg tudnám csinálni, csak a ráfordított idő miatt nekem már nem éri meg, mert ez nekem egy egyszeri projekt jelenleg, amivel ha készen leszek, szeretném használni. Van ASM/C múltam, regiszterek, IRQ, stb, de már nem friss ez a tudás és nem akarom ezt frissíteni. Tehát alapvetően a lényege az, amit írtál, hogy nem akarnám sw részét megcsinálni elsőre biztosan. Aztán ki tudja, ha annyira zavar az RPI overhead-je az ESP32-es megoldáshoz képest, lehet, hogy újracsinálom ESP32 alapon a szenzorok kezelését egyszer... :)

"Ezzel szemben megcsinálhatod linuxra akár valami script nyelven is az eszközöd programját. Sokkal gyorsabban, hamarabb van sikerélményed."

Így van, én ezt az utat választom inkább, mert ezekben friss a tudásom.

"A topicból megismerve téged, az orangePi-t válaszd. Vegyél vagy 2db-ot és kösd rá a szenzort, kérdezd le helyben, majd csinálj hozzá valamit hogy távolról is elérhesd."

Igen, bevallom, hogy ez a szenzorokhoz RPI-t választás picit csalódás / kudarc, mert azt tippeltem, hogy egy RJ45-I2C átalakítóval pikk-pakk megoldom 1 RPI-vel, de miután jobban beleástam magam az általatok felvetett kihívások megvalósításába, annak fényében pedig észszerű döntés, hogy egy gyorsabban megvalósítható megoldást választok. Igen, meg lehetne csinálni RPI-vel, csak a ráfordított időm nem éri meg nekem.

"Ha tovább viszed a dolgot, akkor csinálhatsz nagyon kicsi rendszert alá, ami már beférhet az SPI FLASH-be is, akkor nem kell microSD vagy NETBOOT. De az SPI FLASH-be mehet a NETBOOT loader és eszköz config is."

Igen, már az Orange Pi Zero netboot-ját néztem délután, az lesz.

"Ha stabilabbra és kevesebbet fogyasztóra akarod akkor jöhet az ESP32, Arduino+Netboard, PIC-ethertnettel. De arra már egy működő protokollt kell majd átültetned, mert már SBC-n módosítgattad a programodat naponta, finomhangoltad és kitaláltad hogy működjön."

Hát igen. Ez az, amit többen javasoltatok, és igazatok lett, köszönöm a segítséget. Elindulok RPI-vel, aztán meglátom hogy meg akarom-e csinálni ESP32 vagy más alapon.

"Persze ha nagyon sok időd van, fejleszthetsz magadnak egy megfelelő áramkört amit akár sziliciumra is megtervezed, legyártatod. Na abban nem lesz csak az amit te akarsz."

Erre egészen kicsi esélyt látok.

"Elgondolkoztam azon is, hogy miért írok.
Talán az a dolog volt amikor már nem bírtam magamban tartani, amikor láttam hogy nagyon nagyon más irányban jársz és megveszel majd egy raklap lomot, de működni sosem fog. A legjobb pedig az lesz benne, hogy nem fogod megérteni miért nem megy."

Hát, az én szemszögemből nézve nagyon jól tetted, mert kapkodtam a fejem balra-jobbra, több ezer RPI-hez illeszthető hardver adatlapját néztem végig az elmúlt hetekben, és jutottam több száz zsákutcába az elmúlt hónapokban. Ez a megoldás már az elején is felmerült, de azt gondoltam, hogy sokkal nyilvánvalóbban egyszerűbb is van. Van, csak mint fentebb írtam, ráfordított idő/eredmény mutató szempontból elsőre nem optimális. Hasznos volt, hogy ennyien rávilágítottatok. Nyilván ezzel is lesz meló.

Köszönöm még egyszer neked is, mindenki másnak is, aki hozzászólt, mert irányt mutattatok, bármennyire is önfejű voltam és bármekkora hülyeségeket is írtam / kérdeztem.

Akkor Orange Pi Zero jellegű hardveren indulok el a megvalósításban.

\o/

Sakk-matt,
KaTT :)