( zeller | 2019. 07. 07., v – 15:12 )

"ahol kiépült tömegközlekedési hálózat van" - Ja. van egy busz reggel, meg egy késő délután. Iskolaidőben meg kora délutáni is van. Talán. Egyébként ezzel a "minden koszfészekbe" benyögéseddel nem kevés telepölést és annak lakosságát minősítetted a magad szintjén nagyon durván.
Anyámék nem egy koszfészekben élnek - szerencsére - de így sincs minden nap orvos a faluban: aki van az vagy fél tucat települést próbál ellátni, ahogy tőle telik, évi 365 napon át, merthogy helyettesítés az csak elvileg létezik (ekkor a szomszédos körzet dokija az, akit lehet hívni, ha épp elérhető). Győriként (amire mondhatnám, hogy Budapesthez képest egy vidéki tanyaközpont, de nem mondom) nagyon messze vagy te a magyar valóságtól. Talán a közmédiában beállítottnál is messzebb.

"ugyan itthon nincs fogorvos, mégis ide jár Nyugat-Európa összes nyuggere protkót csináltatni, annyira olcsó" - Magán praxis kontra állami ellátás.

"havi 100 (behazudott) bruttó után" - felétek ez a behazudás még divat? Nézzenek oda... A világ kulturáltabb, mondhatni nem koszfészek-szintű részén már nem.
A Grace-klinika kontra legyen elérhető orvos minden x lakosra, megfelelő javadalmazással, az azért eléggé nagy különbség. És háziorvosi területre alkalmas orvos legyen, belgyógyászat, sebészet, kardiológia alapokkal minimum.