Pedig ott a Kutatók Éjszakája, ott volt a Mindentudás Egyeteme, a Brutális Fizika/Brutális Kémia/Brutális Biológia sorozat, csak gondolom ezekről nem hallottál. Mind-mind tudomány-népszerűsítésről szól.
Személyes kedvencem az ELTE AtomCsill (Az atomoktól a csillagokig - http://atomcsill.elte.hu/) popsci előadássorozata, fent van YouTube-on is. Nekik konkrétan szervergondjuk is volt, nincs akkora pénzügyi forrás mögöttik, mint BN vagy NdGT mögött. Én például ezekből tudtam tök jól tájékozódni arról, hogy mondjuk Frei Zsolték mit csináltak a LIGO együttműködésben, és miért részesei ők is a gravitációs hullámok felfedezésének (ami a XXI. század egyik legnagyobb tudományos eredménye). Vagy éppen Horváth Dezsőék mit csináltak az LHC-ben, és hogyan vettek részt magyarok a Higgs-bozon felfedezésében. Vagy éppen hogyan építettek olcsón GPU klasztert szuperszámítógépek helyett az ELTE-n. Stb.
Nye és NdGT kiváló marketingcsapattal tudja azt csinálni, amit, erre az MTA-nak egyszerűen nincs pénze, az alapokkal is gond van.
Szerintem a magyar tudományos élet anyagi lehetőségeihez képest kiváló lehetőségeket ad a munkájuk megismerésére, de a társadalom sem befogadó. Ahol a Barátok Közt, a Szulejmán, az Exatlon Hungary az etalon tévéműsor, és a Mindentudás Egyetemét századannyian sem nézik, vagy éppen az M5-ön lévő tök jó popsci sorozatokat, ott tök mindegy.