( amper | 2019. 05. 11., szo – 23:35 )

1.) Az elektromos szakember köteles tudni, hogy a fázisvezetőt kell megszakítani. Ha szerelést végez, akkor tisztában van azzal, hogy foglalkozás körében elkövetett gondatlanság miatt sok évre félre lehet vonulni.
2.) Villanyt szerelni mindenki tud. (és léteznek alacsony szaktudású szakik is, nem is kevesen) Ők sokszor szakszerűtlenül, sőt szabálytalanul szerelnek. Majd ha bekövetkezik a baj, akkor nyomozni fognak. És... és a tulajdonos ugyanolyan felelős lesz ha nem szakemberrel végezteti el a munkát.
3.) Ha valaki nem ért egyet a szabványok ajánlásaival, avagy nem tartja megfelelőnek, akkor van lehetősége nagyobb biztonságú kivitelt készítenie.
4.) Nem csak szabványok léteznek, hanem rendeletek is, amelyek nem ajánlások, hanem törvények. Ezek esetenként hivatkoznak szabványokra, emiatt sok szabvány majdnem törvény.
5.) Ha a hatóság vizsgálódik, akkor a szabványokat veszi figyelembe, és máris törvényerőre emelkedtek a szabványok. (az ítélet szövegében meghivatkozzák a szabványokat)

Relé: Semmi gond nincs vele. Persze kijelenthető, hogy további hibapont lehet, akár meg is hibásodhat, de a gyártók megadják rájuk az élettartamot (kapcsolások számát). Mechanikus tartósságuk általában 30 millió kapcsolás, elektromos élettartamuk 100 ezer kapcsolás körül van. Az egyszerű billenőkapcsolók jellemzően 300 ezer kapcsolást bírnak. Persze léteznek minőségbeli különbségek is.