( renard | 2019. 05. 11., szo – 20:02 )

Így is lehet, de vannak azért jobb megoldások. A töltés módját annak függvényében kellene megválasztani, hogy milyen állapotban van az akku, milyen célra használod az akkut stb.
Egy mélykisütést elszenvedett, 12V-os, savas ólomakkumulátort nagyon alacsony árammal szabad az elején tölteni, majd 10,8V-nál át lehet kapcsolni áramgenerátoros módba, amikor meg már majdnem teljesen feltöltődött, akkor kell áttérni feszültséggenerátoros módba (szünetmentes tápegységeknél általában 13,5V környékére kell feltölteni egy 12V-os akkut). A töltőfeszültség értéke egy profi töltőnél attól is függ, hogy mekkora az akku hőmérséklete (-3mV/C° általában az az érték, amit alkalmazni kell egy 2V-os cella esetén hőkompenzációra), de ez tényleg csak a profi töltőknél létezik, ott, ahol nagy Ah-król és sok akkuról van szó, mivel ilyenkor nagyon nem mindegy, hogy mennyi az akkuk élettartama.
Elszulfátosodott akku esetében meg szoktak próbálni ilyen-olyan regeneráló eljárásokat; ha nem teljesen halott az akku, akkor lehet így eredményeket elérni. Az egyik módszernél különösen alacsony árammal töltik az akkut, akár napokon vagy egy egész héten át, az intelligens töltőknél viszont nagyon rövid idejű, nagy áramú impulzusokkal bombázzák az akkut (ilyesmit csinálnak azok a töltők is, amiket az ALDI és a LIDL is árul).