A fűtési rendszeknek alapvetően elég alacson a villamos energia igénye. 30-50W között van a szivattyú, a kon
A vegyestüzelésű kazánokba kötelezően, gyárilag be van építve a hasadószelep a kazánrobbanás elkerülése végett. A probléma, hogy ennek eliszapolódásával megszűnik a működőképessége.
A legjobb szakember is a piacról él, és amikor meghallja a T. megrendelő az eldobószelep bekötésének az anyagköltségét akkor hirtelen az már nem lesz fontos. Az átlag, fillérbaszó azt hallja 40k a csövezés a csatorna felé akkor az drága, csak nem gondol bele, hogy ugyanez a szelep 1-1.5 köbméter forró vízzel bassza tele majd a pincéjét ha baj lesz.
További probléma, hogy az átlagparaszt nem ért az épületgépészet üzemeltetéséhez. A szelepek, szivattyúk, szűrők csak megfelelő üzemi körülmények közt tudják ellátni a feladataikat. Ez azt jelenti, hogy kell a karbantartás, az időszakos átmosás, a szelepek, szivattyúk megjáratása, szűrőtisztítás.
További probléma, hogy ugyanez az átlagparaszt a legtriviálisabb fűtési rendszerhez működéséhez sem ért. Ha csapot lát akkor ész nélkül tekergeti azt. Volt rá precedens, hogy az egyik szomszédomnál púposodott a kazán, mert a mamika elzárta az előre menő és a visszamenő csapot is. Hasonló módon ha bármi csöpögni kezd, akkor kiékeli azt. Mit ékel ki először? A túlnyomás boztosító szelepet. Nem egy rézcsövezést forrasztottam azért, mert megnyomatták.
A zárt rendszer ugyanezen okok miatt terjedt el. A kis átmérőjű csövek miatt kevesebb az anyagköltség. A kevés víz miatt kisebb a hőtehetetlensége. Cserébe, tudni kell üzemeltetni és megfelelő hátteret kell biztosítani a működtetéséhez.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "