( Atko | 2019. 02. 21., cs – 10:26 )

6 éves EliteBookom van, amiben gyakorlatilag minden cserélve volt, amit lehetett. Gyárilag jött egy 180-as SSD-vel, DVD lejátszóval és 4 giga rammal. Most van benne egy fél terás ssd, egy egy terás diszk a dvd helyén és 16 giga ram. Most erősen gondolkozom rajta, hogy procit cserélek benne, mert már kezd poros lenni a kétmagos ivy bridge, és tudnék bele baráti áron egy 4 magos 8 szálasat rakni, amit el is bírna, de valszeg ez jelenti most azt, hogy eljött a csere ideje... Megjegyzem, hogy asszony régi notijában is cseréltem procit, mert a gyári egymagosat ki lehetett váltani egy kétmagossal. És minden rendben volt vele évekig, sőt talán a sógornő vagy a kersztlányom még mindig használja. Ok, ez tényleg rétegigény, nem ez a selling point, az tény.

Egy mostani macbookban esélyed nincs a későbbi igényiedhez alakítani a gépet, mert nem tudod bővíteni. Egy vállalati felsőkategóriás gépnél én elvárom. Hogy szar a kijelző? Keveset használom a saját kijelzőjét, de fejlesztésre tökéletes. Az tény, hogy nem grafikai munkára való, mert tud vagy 60% SRGB-t, ami vicc, de nem is arra hirdetik. Ahogy mondjuk a macbook pro fényes szarja sem jó munkára, mert tükröződik. Hogy nem szól jól a hangfala? Óh b+, egy kibaszott notebooknak sem szól sehogy sem a hangfala, konkrétan leszarom hogy szól. Az az első dolgom, hogy külső hangfalra kötöm őket. Még tovább megyek. A mostani gépemhez van két dokkolóállomásom, egyik otthon másik munkahelyen. Csak rápattintom és kapsából tölti, ráköti akár két külső monitorra (otthon dell ultrasharpra, cégnél egy Apple CinemaDisplayre), vezetékes hálózatra, egérre-billentyűzetre, sőt egy külső hangkártyára is (pontosabban most egy usb-s dac-erősítő párosra). Ezt csináld már meg a macbookoddal. Ok, rá lehet kötni thunderbolton keresztül kijelzőt, ami gyakorlatilag olyan, mintha dokkolnád... jah. Keress thunderboltos kijelzőt nem aranyárban. Figyelj... mások az igények. Neked megfelel egy macbook, nekem nagyon nem. Biztos csóró szar vagyok, mert csak öt évente veszek új kurvára felsőkategóriás gépet, amit utána öt éven keresztül tudok frissen tartani, ha kell.

Most néztem gépeket valszeg a következő is egy elitebook lesz, mert már a egy 840 G5-be tudsz rakni 32 giga ramot, nvme ssd-t, satás diszket, és dokkolható. Nekem ez számít. Neked meg az számít, hogy milyen a mikrofonja meg a hangszórója. :) Mások vagyunk.

Tudod olyan cégnél dolgozom, ahol a fejlesztőkön kívül gyakorlatilag mindenki más grafikus. Van itt több imac, több hackintosh, több macbook pro, mac mini, sőt most egy 24-es cinemadisplay előtt ülök és otthon ott van a garázsban egy G5-ös MacPro (igazából arra jó, hogy doksikat nézegessek rajta ha szerelek valamit). Szóval de, láttam már ilyen gépeket. Jók az appl gépek, csak nekem nem felelnek meg, ráadásul kurvára túl vannak árazva ahhoz, amit nekem egy gép ér. Bár majdnem felugrottam az appl vonatra még 2003-ban ugyanis egy G5-ös MacBookkal szemeztem 750-ért első notebook gyanánt, mert tetszett a kialakítása. Fejlesztésre kellett volna. De sajna nem tudtam rápakolni azokat az alkalmazásokat, amiket használnom kellett akkoriban, ezért végül egy szaros Toshiba lett 500-ért.

EDIT: megjegyzem, hogy szoptam én már mindennel, legyen az hp dell asus vagy appl. Első hp gépemben, ami az akkori csúcs volt (nw8440) évente kellett alalpapot cserélni, mert túlmelegedett a drágám, szerencsére gariban mindig megcsinálták. Szóval egyik sem jobb, mint a másik, ezt nem mondom. Caak mások az igényeink és másra igzulunk rá.