( bucko | 2019. 01. 27., v – 16:49 )

Ez a perzisztálni nyilvánvalóan echte hungaricum. ;)

Értem miről beszélsz. Saját adatbázisoknál is felmerült, hogy tényleg sikerült-e tárolni az inputot (3..100M adat). Vagy néha a gépi úton kitöltött adatok tényleg azok-e amire gondoltam. Ilyenkor van egy "list" funkció és utána egy diff.

Két megvalósított algoritmusomat megpróbáltam lefordítani angolra és rákerestem. Ez egyik kisértetiesen hasonlított az IBM mainframe könyezetben szabadalmaztatott algoritmusához, míg a másik egy Oracle szabadalomhoz. Persze csak hasonlított, ráadásul teljesen más környezetben.
Ezzel nem azt akarom mondani, mint amikor nekem szegzik a "Mindenki más hülye, te meg a helikopter!" véleményt (különben is: én a rénszarvi vagyok). Inkább némi gondolkodás és alaposság után el lehet jutni a jó, vagy a célnak leginkább megfelelő megoldásig.

Persze lehet vitatkozni, hogy mikor megbízhatóbb a rendszer? Ha én írok small footprint - azaz átlátható - algoritmusokat, vagy használjunk helyette oracle-t, ami ...

Nemrég láttam egy brilliáns ellenpéldát. Log készül postgres vagy mysql alapon (??), amihez kell "index". (Pótkérdés: Hol akarod megjeleníteni?) Méghozzá azon célból, hogy - ha időszakosan nincs kapcsolat a központtal - tudjuk meddig sikerült a logot felküldeni. Aztán az említett adatbázis úgy leakadt, hogy nem is lehetett vele mit tenni. :-D (keresztkérdés a kollégához: Hallottál már a SIGPWR signal-ról?)
Próbáltam magyarázni: Nem index, hanem pointer. De index! - Nem adatbázis, csak szöveges sorok. ... és így tovább.
Ráadásul az AIX-től a Windows-ig nem így logolnak. (Kolléga nézett, mint a boci.)
Tehát az sql ismeretek helyett érdemes megvizsgálni, hogy a világ értelmesebbik fele hogya tárolja a logokat! Aztán NEM HASZNÁLNI olyan eszközt, ami nem oda való. Így nem keletkezik olyan probléma, aminek semmi köze a feladathoz, ráadásul meg sem kell oldani.