Te keverted ide az alkalmazást az előző hozzászólásodban.
"Így van. És?"
Ahhoz hogy lemenjen a WPA handshake, kell az SSID. De egyébként magához az association request frame-hez is, akármilyen titkosítást, vagy titkosítás nélküli hálózathoz kapcsolódsz.
http://www.rfwireless-world.com/Terminology/WLAN-association-request-an…
Tehát újra megdőlt az, hogy az SSID nem kell semmire, csak egy string a usernek.
"Onnan tudom, hogy pusztán BSSID-vel tudok kapcsolódni"
Mindig BSSID-val kapcsolódsz, hiszen azzal tudod az AP-t megcímzezni. Semmi újat nem mondtál. Vagy megadsz a kliensnek egy konkrétat, akihez konnektál, vagy scannelsz, és a megadott SSID mögötti BSSID-kból választ egyet. De az SSID minden esetben kell, ott van a body-ban. De ezt írtam már pár hozzászólással ezelőtt.
Energiatakarékosság: oké, ezzel se mondtál semmit újat, vagy ellent.
"Lehet, hogy én kicsit jobban beleástam magam a 802.11 hálózatokba..."
Lehet, viszont vagy baromira nem érted, és/vagy nem tudod leírni, vagy sikerült a saját értelmezésed szerint implementációt csinálni az eszközeidre, amivel egyrészt eléred, hogy a saját eszközeid csak saját magukkal fognak tudni kommunikálni, másrészt ha mondjuk implementáltál egy saját WPA-nak tűnő valamit, és az implementációdból ügyesen kihagytad az SSID-t, mint az egyik input változó a kulcsgeneráláshoz, akkor sikerült egy jóval gyengébb és sérülékenyebb verziót implementálni, ami totálisan hamis biztonságérzetet ad. Köszi, hogy gyarapítod az IoT botnetet, és ezúton üdvözlök mindenkit, aki IoT cuccokat vesz marékszámra otthonra.
--
"Sose a gép a hülye."