( azbest | 2018. 12. 29., szo – 18:11 )

Simán tudnak működni ugyanazon az ssid-n, az eszközök meg oda mennek fel, ahová épp akarnak. Nem kell ugyanazon a fizikai csatornán lenniük. Persze, ha nem használjátok párhuzamosan sokan, akkor lehet nem számít, de egyébként a csatorna terheltsége lassíthatja a másik eszközre kapcsolódókat is.

A szomszédokkal való békesség jegyében lehet az 5GHz-es hálózat használata előny. Kevésbé is látszik át a falon. Ez akár előny is lehet, mert esélyesebb, hogy átvált. Az is lehet, hogyy jobb, ha nem emeled, hanem inkább csökkented a jel erősségét, hogy ne érjen el gyengén a másik szintre. De persze a váltás miatt például szakadhat voip vagy hasonlók. Persze ettől még jó, ha van 2.4-es is beállítva, ide érdemes különböző ssid-t megadni, mármint hogy lásd, hogy 2.4 vagy 5ös hálózatra akarsz csatlakozni valamelyik eszközöddel.

Ahol a közös ssid ellenére fixen meg akarod adni, hogy melyikre kapcsolódjon, ott a bssid megadásával fixálhatod le. Péládul ha van helyhez kötött wifis eszközöd, oda felveheted a közelebbit így.

Egyébként érdemes lehet például egy telefonnal körbejárni, amin wifi elemző alkalmazás fut és megnézni, hogy adott elhelyezés, beállítások mellett milyen térerőt kap, a bssid alapján akkor is tudhatod melyik ezközt látod. Plusz a szomszédokkal való rádiós konfliktust is látod. Így esélyesebb, hogy a megfelelő csatornákat és beállításokat megtalálod.