Na jó persze, de az így nettó butaság. Az okostelefont kikapcsolt funkciókkal nem nagy dolog életben tartani hetekig, de akkor mi értelme volt a 3210 lecserelésének? Ok, nyaraláskor jól jöhet vagy túrázáskor, de a napi használatban pont az a lényeg, hogy mindenféle értesítés jön a telefonra.
Volt egy defy+ telóm évekkel ezelőtt, néhány hónappal a megjelenés után vettem meg. Érdeklődtem a gyártónál, hogy mikorra várhatók a következő android verziók megjelenései. A motorola válasza az volt, hogy erre a készülékre egyáltalán nem fognak újabb verziókat, tehát biztonsági frissítéseket sem kiadni. Szerencsétlen telefon mára ott tart, hogy hardreset után, sim kártya nélkül is sok másodperc, amíg a semmilyen adatot nem tartalmazó gyári alkalmazások elindulnak. Félperc csak a számológép... Mi a jó fenétől lassult be ennyire, ha a gyártó semmit nem módosított a gyári firmwaren, hiszen nem is érkezett rá. Új akksit is vettem bele még a lecserélése előtt és az sem segített. Tehát menjenek a fenébe ők is. Samsung szintén mehet, ahogy a többi is. De elégé gyanús, hogy az alkalmazásfejlesztőket is fel kellene lógatni, miért képtelenek normális programokat készíteni.
Remélem ezzel egy olyan bili borul végre az asztalra, frankón összekeni az összes mobilgyártót és a sok bírság kifizetése után felhagynak a jelenlegi gyakorlattal. Érhetetlen számomra, hogy az okostelefon alapfunkciói (kontaktok, email, sms, számológép, fényképezőgép) hogyan képes folyamatosan romló teljesítménnyel működni. Nehogy már csak az akkukímélés miatt... Az érthető, hogy egy 4s-en vagy defyn a 4k videók szaggatnak el sem indulnak, de egy számológép mi a fenéért lassul be? Egyre nehezem összeszorozni két számot egy sokmagos procival vagy mi? A kontaktok száma sem nő exponenciálisan évről évre. Érthetetlen...
Érdekes, hogy az ipadnél pl nem látszik ez a fajta performanciaromlás. A néhány hónap különbséggel vásárolt air és 5s esetén, pl az 5s-en már látszanak az "elbutulás" jelei.