( hajbazer | 2017. 12. 07., cs – 23:32 )

Arról a rendszerről beszélek, ami egy Pi3-on képes arra, hogy a LibreOffice (az egyetlen valamire való Office programcsomag Linux-ra) 20 másodperc alatt induljon el, míg egy azonos alapfunkcionalitást hozó Office 2000 elindul pár másodperc alatt egy P3-on. Ne gyere a támogatott formátumokkal, mert azt bele lehetne peccselni a régi Word-be is.

Arról a rendszerről beszélek, ami egy Pi3-on képes arra, hogy a GIMP (ami az egyetlen, valamire való képmanipulátornak nevezhető Linux-ra) 25 másodperc alatt induljon el, míg ez egy azonos alapfunkcionalitású Photoshop 7.0-nál max. 10 másodperc egy P3-on, és utána sokkal reszponzívabb, használhatóbb is, mint egy GIMP a Pi3-on.

Valamint arról, ami egy régebbi, általad is említett konfiguráción (tipikusan azok a gépek amin az XP még jól megy, de egy Win7 már akad) nincs olyan Linux, ami grafikus felületen felérne egy Windows XP-hez, funkcionalitást és gyorsaságot együtt tekintve.

A hiányzó 2%-ról: Az én P3-asom összfogyasztása 80W. Nem vágom, honnét jött a 250W. Nem ragaszkodom a Win95-höz, meg a 128 MB RAM-hoz. Ahhoz ragaszkodom, hogy amire hardverileg képes a gép, arra ne szoftvertechnológiai, gazdasági, meg vadkapitalista kifogások legyenek, hogy miért nem csinálják meg.

Processzor TDP-jéből következtetni a számítógép hasznosíthatóságára olyan, mint GDP-ből következtetni egy társadalom boldogságára, egészségére, legyen az mentális vagy biológiai. Jónak tűnik, de köze nem lesz a valósághoz.