A YouTube valóban nagyon hasznos, sok ilyen ujjakon matatós trükköt lehet látni ott, amivel megspórolható a szorzótábla bemagolása, vagy nagyon könnyűvé válik. Pár hónapja futottam ebbe bele egy kanadai ESL angoltanár csatornáján, mutogatott olyanokat, mint pl. ×9-es szorzatoknál a kéz 10 ujját kitartotta maga elé, és szorzót jelölő ujját behajtva megkapta a szorzatokat balról 1 ujj + lecsukott 2. ujj + 8 ujj az 2×9=18, ahogy balról 7 ujj + 8. lecsukott ujj + 2 ujj jobbra az 8×9=72, stb.. Egy csomó ilyen trükk van más szorzókra is, amit nálunk nem tanítottak, csak néztem mint a kisegítős, hogy mik vannak.
De pl. a Jerico soriban is nyomtam egy facepalmot, mikor a tanár az iskolabuszon a gyerekeknek úgy tanította a jobb-bal irányokat, hogy előretartották a kezüket, hüvelyujjakat összefelé tartották, és így kaptak L és ⎦ alakokat, amelyik valódi L-betű, azaz L mint Left, az a bal oldal, még magyarul is működne a baL-lal. Ez anno kisiskolásként milyen jól jött volna, nehezen tanultam meg, végül a Norton Commanderben szoktam meg anno, hogy bal oldalon volt mindig a C: partíció, jobbra meg a D:, persze így már felnőtt fejjel az ember tudja, hogy írásirány meg egy csomó minden alapján meg lehetne jegyezni, csak erre egy kisgyerek nem gondol. Az óvónő, alsós tanító pedig nem tanítja, mert sok pénze kerülnek ezeket az ujjakon mutógatós hightech megoldások, nincs hely ezeknek a szűkös költségvetésben. A szülő meg nem tudja, mert nekik sem tanították, meg se türelme, se pedagógiai érzéke hozzá.
„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek stb…” Aron1988@Proharder Fórum