Németországban nem az IP a bizonyíték egymagában. Hanem az adott IP-ről a jogvédő ügyvédi iroda (mint magánszerv) megkérdezi az internetszolgáltatót, hogy kié volt az adott IP az adott időpontban, a szolgáltató meg simán kiadja a személyes adatokat (név, született, lakcím)... egy másik magánszemélynek, magánszervezetnek, önként, dalolva, pedig nem lenne rá köteles. Na ez az, amit nem csinálnak meg más országban, mert ott az internetszolgáltatók titokként kezelik, hogy kié az IP, és csak bírói parancsra adják ki a rendőrségnek, nem holmi magánszervezetnek elfingás alapján.
Ugyebár adott esetben a német jogvédős ügyvédgenya lát téged is az adott publikus torrentnél a bolyban letöltőként/megosztóként magyar IP-vel, lát engem is angol IP-vel, látja a németet is német IP-vel, de csak a német IP-címével tud valamit kezdeni, mert ahogy megkeresi a magyar vagy angol szolgáltatót, azok szépen elküldik az anyjába, és nem adnak ki semmilyen adatot az előfizetőről. Így csak az IP marad neki, azzal nem tud bíróságra menni, meg feljelentést tenni, nem fognak vele foglalkozni. A magyar torrentezőnél ráadásul dupla falba ütközik, mert még csak nem is bűncselekmény a magyar törvények szerint, a polgári bíróság meg a peres fél pedig nem tudja megszerezni az előfizetői adatokat.
Németországból publikus torrentezni csakis VPN-en keresztül szabad. Volt rá precedens, hogy német ügyvédi iroda lengyel IP alapján megkereste a lengyel szolgáltatót, aki kiadta az előfizetői adatokat, de nem minden esetben, szóval néhány lengyel is kapott ilyen büntetéskifizetésre felszólító levelet. Máshol ilyentől nem kell tartani.
„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek stb…” Aron1988@Proharder Fórum