( hajbazer | 2017. 05. 03., sze – 22:21 )

Természetesen, van hozzá köze.

Azonban ez a trend úgy tud működőképes lenni, hogy egy szoftverfejlesztő keres havonta egymillió forintot, egy kínai bérrabszolga pedig a tizedét se. A javak szélsőségesen egyenlőtlen eloszlása (~10:1 arány) az, ami lehetővé teszi azt, hogy a hardvert kidobni, és helyette újat venni jobban megérje, mint minőségi, optimalizált szoftvereket fejleszteni.

Most pedig előre szólok, hogy mindenki nyugodjon le a picsába, hajbazer nem akarja elvenni a fejlesztőktől az egymilliós fizetésüket. Ha rajtam múlna, vagy 5x ennyit keresnének a kínai munkások, vagy nem Kínában gyártanák a hardvereket, hanem nyugati országokban. Így sokkal kevésbé érné meg gazdaságilag bloatware-t fejleszteni.

Összességében kijelenthetjük azt, hogy bár a fejlesztői lustaság, a menedzseri idealizmus és a határtalan nemtörődömség is jelen van a szoftveriparban, ezek mind csak következményei egy sokkal nagyobb alapproblémának: annak, hogy bloatware-t fejleszteni jelenleg jobban megéri gazdaságilag, mint igényes, jól optimalizált, körültekintően (régi hardvereken is) tesztelt szoftvert.