( SzBlackY | 2017. 04. 20., cs – 17:52 )

mert a választásokon győztes párt alakít kormányt.

És ne felejtsük el, a választásokon sikerrel szereplő jelöltek parlamentet. Alap (jó) esetben ez azt jelenti, hogy soha egy párt sem tud 2/3-ot összeszedni, mert azzal esélye van (amivel látjuk, hogy vissza is lehet élni) bármiféle egyeztetés nélkül, az ellenérveket figyelmen kívül hagyva kéne-kedve szerint azt csinálni, amit akar. Ami nem jó, mert a maradék egy harmadot képviselő képviselők így lényegében nem tudnak senkit képviselni. Lássuk be, nem változna az égvilágon semmi, ha az ellenzéki képviselők úgy döntetének, hogy nem járnak be az országgyűlésbe.

Tehát a kormánynak van a néptől felhatalmazása, nem az ellenében dolgozó civilnek nevezett szervezeteknek.

A _parlamentnek_ van a néptől felhatalmazása, ami a 2/3-os többséget leszámítva nem jelenti a kormány felhatalmazását. Emlékszel az SZDSZ-MSZP koalíciós időkre, amikor az akkori ellenzéki Fidesznek volt esélye vitára, volt esélye elszámoltatni _jogi keretek közt_ a kormányt és a kormánypártot? Na, az lenne a normális.
És ugyanígy, a működő civil szféra is kell (és igen, továbbra is szerencsétlennek tartom, hogy nagyon későn, talán már ebben az évtizedben kezdett el ennek a kultúrája kialakulni itthon) és igenis kell, hogy legyen visszhang, mert 10 millióból 199 egy nagyon kis minta. És lehetnek olyan kérdések, amikben nem egyezik a véleményed a választott képviselőddel és ennek hangot kell tudnod adni.

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)