( locsemege | 2017. 04. 16., v – 01:33 )

Másként látom. Szerintem elvi, világlátásbeli különbség van köztünk. Én nem szeretnék egy nagy, globalizálódott, nemzetek nélküli világot. Amit írtál, a felvilágosultság mindenképpen valamilyen értékek mentén történő elkötelezettséget jelent, ami nem baj, csak ne kelljen ezzel mindenkinek azonosulnia. A CEU viszont ezen dolgozik. Hogy, s hogy nem, éppen társadalomtudományokat oktatnak ott, nem műszaki tudományokat.

Van egy másik problémám ezzel az egész jelenséggel. Minden nagyon cukin, felületesen, gügyögve van tálalva globalizált világunkban, ideértve a halált, az erőszakos halált is. Elvész az élet értéke, elvész a tisztelet. Mindenkinek vannak jogai, kötelességei ugyanazoknak nincsenek. Következmények nélkül lehet trollkodni. Értem én, hogy jogállam, mégis úgy gondolom, helye volna a tiszteletlenül viselkedőknek egy-egy hatalmas pofont felszolgálni, hogy a fal adja a másikat. A Parlament egy munkahely, ahol felelős döntések születnek, s a cél konszenzusos döntések meghozatala volna, nem pedig a mindenkori kormánypárt folyamatos támadása, s legkevésbé sem performanszok előadása. A versenyszférában melyik munkahelyen tolerálnák az efféle performanszokat? Az egy munkahely, nem pedig a cirkusz.

Az orosz propagandázással érvelni elég bátor, amikor nyíltan amerikai üzletember támogat olyan csoportokat, amelyek politikai felforgató tevékenységet folytatnak a választott magyar kormány ellenében, továbbá az USA átmenetileg felfüggeszti a demokratikus alapelveket, s elvárásokat fogalmaz meg a magyar kormány felé. Mert ugye Шёрош Дёрдь is nyilván orosz. Ja, nem.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE