Nincs.
Szoftvermultiék extraprofitja az oka, ami a Windows 10-re való áterőltetéssel rövidebb távon kitermelhető, mert birkáék többet vásárolnak egy reklámokkal teleszemetelt rendszert használva, mint egy letisztultat (Windows 7).
Az Intel pedig a régi architektúráira dobja a támogatást.
Míg a Microsoft az előremutató kompatibilitást vágta el, az Intel a visszafelé mutató hidakat perzseli fel. A chipgyártó a Windows 10-zel rengeteg hardver támogatását szüntette meg, így az integrált grafika esetében a Sandy Bridge (2011) és Cloverview (2012) generáció, a NUC esetében a 2013-as modell számít tabunak a Windows 10 számára. Több felhasználót érint ugyanakkor a Wi-Fi chipek támogatása, a Windows 10-zel rengeteg különböző rádiós egységet vont ki az Intel, a listán olyanok állnak, mint a Centrino Advanced-N 6230 és a 6200, amelyek egyébként a Sandy Bridge processzorok oldalán a Centrino platform kötelező részeként teljesítettek szolgálatot.
Mindezt azért, hogy végül 2020-ban, mikor lejár a Windows 7 támogatása, és át kell állni Windows 10-re, mindenki vegyen új gépet és dobja ki a régit. Ez pedig hardvergyártóék extraprofitját is garantálja.