( renard | 2017. 04. 02., v – 21:28 )

> ők 10 év alatt 25 GW szélerőmű, 7 GW biomassza és 40 GW napenergiát tettek a rendszerbe... ez olyan, mintha lakosságarányosan épülne fel itt 3 GW szél-, 1 GW biomassza- és 5 GW naperőmű kapacitás. Miközben ennyi idő alatt talán sikerül majd 2 GW meglévő kapacitást kiváltani egy újabb atomerőművel, amelyet nulla százalékos önerővel devizahitelre vesz az ország úgy, hogy a meglévő erőmű lebontására nincs meg a pénz és közben egy darab megújuló energiaforrás nincs tervbe véve egy energetikai forradalom kellős közepén.

Rendkívül érdekesnek tartom, hogy erre a néhány mondatra még senki nem reagált. Pedig ezekre lehetne, mert ezekben végre vannak értékelhető adatok. Ebben nincs politika, ez nem vélemény, amivel szembe lehet helyezkedni a sajátommal, ez egy olyan adathalmaz, amit értékelni kellene, és le kellene vonni belőlük a következtetéseket.
A fenti három erőműfajtából mindhárom mehetne nálunk is, napenergia szempontjából még jobb helyen is vagyunk, egyedül a szélerőműveink nem lennének versenyképesek a németetek megoldásával, mivel ők a szárazföldtől távol, a tengeren, szélcsendesnek nem mondható helyeken hoztak létre szélerőműveket, amiktől egyenárammal (!) jönnek be a szárazföldre.

Az is nagyon érdekes, hogy ki hogyan tálalja a német szélerőművek ügyét. Az alábbi cikkekből elég jól kivehető, melyik milyen céllal íródott.
http://autopro.hu/szolgaltatok/Megtriplazta-szeleromu-kapacitasat-Nemet…
http://www.alternativenergia.hu/2016-elso-fele-a-tengeri-szeleromuvek-s…
https://444.hu/2016/07/19/egyre-nagyobbra-gerjed-a-nemet-aramhurok
http://index.hu/gazdasag/2016/08/23/nemetorszag_energiewende_megujulo_e…
http://magyaridok.hu/kulfold/nemetorszag-le-akarja-allitani-tengeri-sze…

A sorban utolsó cikkhez annyit mindenképpen hozzátennék, hogy az nem fontos a szerző szerint, hogy a szélenergia segítségével milyen hatalmas mennyiségű energia állítható elő, csak az a lényeges, hogy az így előállt energia szállítása mekkora problémákat okoz (megjegyzem, ezek nyilvánvalóan megoldható problémák), meg az, hogy a zöld energia mennyire veszélyes, mivel - szerinte - megbízhatatlan és tervezhetetelen, mert neki azt kell sugallnia az olvasó felé, hogy a hagyományos erőművek, köztük az atomerőművek jelentik az egyetlen járható utat (a cikk végén tett - nem kissé cinikus - megjegyzése legalábbis erre a szándékra enged következtetni).